R413I21505000K is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
New at DigiKey
Image for R413I21505000K is not available
R413I21505000K
DigiKey Part Number
399-R413I21505000K-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
R413I21505000K
Description
0,015U 300V
Detailed Description
0.015 µF Film Capacitor 300V 1000V (1kV) Polypropylene (PP), Metallized Radial
Operating Temperature
-40°C ~ 110°C
Size / Dimension
0.709" L x 0.197" W (18.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)
0.433" (11.00mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.591" (15.00mm)
Voltage Rating - AC
300V
Voltage Rating - DC
1000V (1kV)