PEH534YCE3220M2 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
TDK
In Stock: 519
Datasheet
TDK
In Stock: 300
In Stock: 318
In Stock: 0
In Stock: 295
220 µF 450 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 380mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C
PEH534YCE3220M2
DigiKey Part Number
399-PEH534YCE3220M2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PEH534YCE3220M2
Description
CAP ALUM SNAP-IN HIGH RIPPLE
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
PEH534YCE3220M2 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Packaging
Box
Ripple Current @ Low Frequency
1.2 A @ 100 Hz
Part Status
Active
Ripple Current @ High Frequency
8.1 A @ 20 kHz
Capacitance
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)
Tolerance
±20%
Size / Dimension
1.181" Dia (30.00mm)
Voltage - Rated
450 V
Height - Seated (Max)
1.654" (42.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance)
380mOhm @ 100Hz
Mounting Type
Lifetime @ Temp.
3000 Hrs @ 105°C