LDBCB2330GC5N0
DigiKey Part Number
399-LDBCB2330GC5N0TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LDBCB2330GC5N0
Description
CAP FILM SMD PPS
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.033 µF Film Capacitor 50V Polyphenylene Sulfide (PPS), Metallized - Stacked 1210 (3225 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
LDBCB2330GC5N0 Models
Category
Dielectric Material
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Mounting Type
Surface Mount
Size / Dimension
0.130" L x 0.098" W (3.30mm x 2.50mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.067" (1.70mm)
Tolerance
±2%
Termination
Solder Pads
Voltage Rating - DC
50V