F881DO154K300Z is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
0.15 µF Film Capacitor 300V 1000V (1kV) Polypropylene (PP), Metallized Radial
F881DO154K300Z
DigiKey Part Number
399-F881DO154K300Z-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
F881DO154K300Z
Detailed Description
EDA/CAD Models
F881DO154K300Z Models
Operating Temperature
-40°C ~ 110°C
Through Hole
Series
Package / Case
Packaging
Tape & Box (TB)
Size / Dimension
1.024" L x 0.394" W (26.00mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max)
0.728" (18.50mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.886" (22.50mm)
Voltage Rating - AC
300V
Voltage Rating - DC
1000V (1kV)