F881AP682M300L is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
6800 pF Film Capacitor 300V 1000V (1kV) Polypropylene (PP), Metallized Radial
F881AP682M300L
DigiKey Part Number
399-F881AP682M300LTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
F881AP682M300L
Description
CAP FILM POLYPROP RAD Y2
Detailed Description
EDA/CAD Models
F881AP682M300L Models
Operating Temperature
-40°C ~ 110°C
Size / Dimension
0.512" L x 0.236" W (13.00mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)
0.472" (12.00mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)
Voltage Rating - AC
300V
Voltage Rating - DC
1000V (1kV)