F871RP395M330Z
DigiKey Part Number
399-F871RP395M330Z-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
F871RP395M330Z
Manufacturer Standard Lead Time
29 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3.9 µF Film Capacitor 330V 800V Polypropylene (PP), Metallized Radial
EDA/CAD Models
F871RP395M330Z Models
Operating Temperature
-40°C ~ 110°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Size / Dimension
1.614" L x 0.827" W (41.00mm x 21.00mm)
Height - Seated (Max)
1.496" (38.00mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
1.476" (37.50mm)
Voltage Rating - AC
330V
Voltage Rating - DC
800V