F871DO474M330R is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
0.47 µF Film Capacitor 330V 800V Polypropylene (PP), Metallized Radial
F871DO474M330R
DigiKey Part Number
399-F871DO474M330RTB-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
F871DO474M330R
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
F871DO474M330R Models
Operating Temperature
-40°C ~ 110°C
Through Hole
Series
Package / Case
Packaging
Tape & Box (TB)
Size / Dimension
1.024" L x 0.394" W (26.00mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max)
0.728" (18.50mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.886" (22.50mm)
Voltage Rating - AC
330V
Voltage Rating - DC
800V