F871DJ334M330L is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
0.33 µF Film Capacitor 330V 800V Polypropylene (PP), Metallized Radial
F871DJ334M330L
DigiKey Part Number
399-F871DJ334M330LTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
F871DJ334M330L
Detailed Description
EDA/CAD Models
F871DJ334M330L Models
Operating Temperature
-40°C ~ 110°C
Size / Dimension
1.024" L x 0.335" W (26.00mm x 8.50mm)
Height - Seated (Max)
0.669" (17.00mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.886" (22.50mm)
Voltage Rating - AC
330V
Voltage Rating - DC
800V