F871BK823K330Z is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
0.082 µF Film Capacitor 330V 800V Polypropylene (PP), Metallized Radial
F871BK823K330Z
DigiKey Part Number
399-F871BK823K330Z-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
F871BK823K330Z
Detailed Description
EDA/CAD Models
F871BK823K330Z Models
Operating Temperature
-40°C ~ 110°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Size / Dimension
0.709" L x 0.295" W (18.00mm x 7.50mm)
Height - Seated (Max)
0.531" (13.50mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.591" (15.00mm)
Voltage Rating - AC
330V
Voltage Rating - DC
800V