F871BG683M330C is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
0.068 µF Film Capacitor 330V 800V Polypropylene (PP), Metallized Radial
F871BG683M330C
DigiKey Part Number
399-F871BG683M330C-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
F871BG683M330C
Detailed Description
EDA/CAD Models
F871BG683M330C Models
Operating Temperature
-40°C ~ 110°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.709" L x 0.236" W (18.00mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)
0.472" (12.00mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.591" (15.00mm)
Voltage Rating - AC
330V
Voltage Rating - DC
800V