F871BE683M330R is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
0.068 µF Film Capacitor 330V 800V Polypropylene (PP), Metallized Radial
F871BE683M330R
DigiKey Part Number
399-F871BE683M330RTB-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
F871BE683M330R
Detailed Description
EDA/CAD Models
F871BE683M330R Models
Operating Temperature
-40°C ~ 110°C
Through Hole
Series
Package / Case
Packaging
Tape & Box (TB)
Size / Dimension
0.709" L x 0.217" W (18.00mm x 5.50mm)
Height - Seated (Max)
0.492" (12.50mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.591" (15.00mm)
Voltage Rating - AC
330V
Voltage Rating - DC
800V