F863DS105M310ALW0L is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
1 µF Film Capacitor 310V 630V Polypropylene (PP), Metallized Radial
F863DS105M310ALW0L
DigiKey Part Number
399-F863DS105M310ALW0L-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
F863DS105M310ALW0L
Description
CAP FILM 1UF 20% 630VDC RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
F863DS105M310ALW0L Models
Operating Temperature
-40°C ~ 110°C
Mfr
Mounting Type
Through Hole
Series
Package / Case
Packaging
Bulk
Size / Dimension
1.043" L x 0.433" W (26.50mm x 11.00mm)
Part Status
Active
Height - Seated (Max)
0.791" (20.10mm)
Capacitance
Termination
PC Pins
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.886" (22.50mm)
Voltage Rating - AC
310V
Applications
Automotive; EMI, RFI Suppression
Voltage Rating - DC
630V