F861DB274J310L is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for F861DB274J310L is not available
F861DB274J310L
DigiKey Part Number
399-F861DB274J310LTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
F861DB274J310L
Description
.270UF 310V
Detailed Description
0.27 µF Film Capacitor 310V 630V Polypropylene (PP), Metallized Radial
Operating Temperature
-40°C ~ 110°C
Size / Dimension
1.024" L x 0.236" W (26.00mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)
0.571" (14.50mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.886" (22.50mm)
Voltage Rating - AC
310V
Voltage Rating - DC
630V