F861DB224K310R is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
0.22 µF Film Capacitor 310V 630V Polypropylene (PP), Metallized Radial
F861DB224K310R
DigiKey Part Number
399-F861DB224K310RTB-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
F861DB224K310R
Description
CAP FILM POLYPROP RAD X2
Detailed Description
EDA/CAD Models
F861DB224K310R Models
Operating Temperature
-40°C ~ 110°C
Through Hole
Series
Package / Case
Packaging
Tape & Box (TB)
Size / Dimension
1.024" L x 0.236" W (26.00mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)
0.571" (14.50mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.886" (22.50mm)
Voltage Rating - AC
310V
Voltage Rating - DC
630V