F861BT184M310L is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
0.18 µF Film Capacitor 310V 630V Polypropylene (PP), Metallized Radial
F861BT184M310L
DigiKey Part Number
399-F861BT184M310LTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
F861BT184M310L
Detailed Description
EDA/CAD Models
F861BT184M310L Models
Operating Temperature
-40°C ~ 110°C
Size / Dimension
0.709" L x 0.354" W (18.00mm x 9.00mm)
Height - Seated (Max)
0.492" (12.50mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.591" (15.00mm)
Voltage Rating - AC
310V
Voltage Rating - DC
630V