F861BK334M310A is available for purchase but is not normally stocked.
KEMET
In Stock: 694
Datasheet
In Stock: 0
0.33 µF Film Capacitor 310V 630V Polypropylene (PP), Metallized Radial
F861BK334M310A
DigiKey Part Number
399-F861BK334M310A-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
F861BK334M310A
Detailed Description
EDA/CAD Models
F861BK334M310A Models
Operating Temperature
-40°C ~ 110°C
Through Hole
Series
Package / Case
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.709" L x 0.295" W (18.00mm x 7.50mm)
Height - Seated (Max)
0.531" (13.50mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.591" (15.00mm)
Voltage Rating - AC
310V
Voltage Rating - DC
630V