F861AL183K310R is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
0.018 µF Film Capacitor 310V 630V Polypropylene (PP), Metallized Radial
F861AL183K310R
DigiKey Part Number
399-F861AL183K310RTB-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
F861AL183K310R
Detailed Description
EDA/CAD Models
F861AL183K310R Models
Operating Temperature
-40°C ~ 110°C
Through Hole
Series
Package / Case
Packaging
Tape & Box (TB)
Size / Dimension
0.512" L x 0.374" W (13.00mm x 9.50mm)
Height - Seated (Max)
0.295" (7.50mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)
Voltage Rating - AC
310V
Voltage Rating - DC
630V