F861AE153M310A is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
0.015 µF Film Capacitor 310V 630V Polypropylene (PP), Metallized Radial
F861AE153M310A
DigiKey Part Number
399-F861AE153M310A-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
F861AE153M310A
Detailed Description
EDA/CAD Models
F861AE153M310A Models
Operating Temperature
-40°C ~ 110°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.512" L x 0.157" W (13.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max)
0.315" (8.00mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)
Voltage Rating - AC
310V
Voltage Rating - DC
630V