F462BY124J1L2L is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
0.12 µF Film Capacitor 400V 1250V (1.25kV) Polypropylene (PP), Metallized Radial
F462BY124J1L2L
DigiKey Part Number
399-F462BY124J1L2LTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
F462BY124J1L2L
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension
0.709" L x 0.433" W (18.00mm x 11.00mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.748" (19.00mm)
Tolerance
±5%
Voltage Rating - AC
400V
Lead Spacing
0.591" (15.00mm)
Voltage Rating - DC
1250V (1.25kV)