F461KM124K250A is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
0.12 µF Film Capacitor 160V 250V Polypropylene (PP), Metallized Radial
F461KM124K250A
DigiKey Part Number
399-F461KM124K250A-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
F461KM124K250A
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Through Hole
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.413" L x 0.236" W (10.50mm x 6.00mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.472" (12.00mm)
Tolerance
±10%
Voltage Rating - AC
160V
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)
Voltage Rating - DC
250V