F461BC104J400L is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
WIMA
0.1 µF Film Capacitor 220V 400V Polypropylene (PP), Metallized Radial
F461BC104J400L
DigiKey Part Number
399-F461BC104J400LTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
F461BC104J400L
Description
CAP FILM POLYPROP RAD
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension
0.709" L x 0.197" W (18.00mm x 5.00mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.433" (11.00mm)
Tolerance
±5%
Voltage Rating - AC
220V
Lead Spacing
0.591" (15.00mm)
Voltage Rating - DC
400V