F461BB683J400Z is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
0.068 µF Film Capacitor 220V 400V Polypropylene (PP), Metallized Radial
F461BB683J400Z
DigiKey Part Number
399-F461BB683J400Z-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
F461BB683J400Z
Description
CAP FILM POLYPROP RAD
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Through Hole
Packaging
Tape & Box (TB)
Size / Dimension
0.709" L x 0.157" W (18.00mm x 4.00mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.394" (10.00mm)
Tolerance
±5%
Voltage Rating - AC
220V
Lead Spacing
0.591" (15.00mm)
Voltage Rating - DC
400V