F461AP334J160A is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
0.33 µF Film Capacitor 90V 160V Polypropylene (PP), Metallized Radial
F461AP334J160A
DigiKey Part Number
399-F461AP334J160A-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
F461AP334J160A
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Through Hole
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.512" L x 0.236" W (13.00mm x 6.00mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.472" (12.00mm)
Tolerance
±5%
Voltage Rating - AC
90V
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)
Voltage Rating - DC
160V