ESK227M050AH1EA | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | ESK227M050AH1EA |
Description | CAP ALUM 220UF 20% 50V RADIAL TH |
Manufacturer Standard Lead Time | 16 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 220 µF 50 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | ESK227M050AH1EA Models |
Category | Operating Temperature -40°C ~ 85°C |
Mfr | Polarization Polar |
Series | Applications |
Packaging Cut Tape (CT) Tape & Box (TB) | Lead Spacing 0.197" (5.00mm) |
Part Status Active | Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm) |
Capacitance | Height - Seated (Max) 0.531" (13.50mm) |
Tolerance ±20% | Mounting Type |
Voltage - Rated 50 V | Package / Case Radial, Can |
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C | Base Product Number |