ESG226M450AN4AA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Panasonic Industry
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Panasonic Industry
In Stock: 0
Datasheet
Nichicon
In Stock: 734
22 µF 450 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C
ESG226M450AN4AA
DigiKey Part Number
399-ESG226M450AN4AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ESG226M450AN4AA
Description
CAP ALUM RAD 105C
Detailed Description
EDA/CAD Models
ESG226M450AN4AA Models
Ripple Current @ Low Frequency
200 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
320 mA @ 100 kHz
Part Status
Active
Impedance
2.2 Ohms
Capacitance
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.709" Dia (18.00mm)
Voltage - Rated
450 V
Height - Seated (Max)
0.866" (22.00mm)
Lifetime @ Temp.
5000 Hrs @ 105°C
Mounting Type
Operating Temperature
-25°C ~ 105°C