ERP610W221MDRU | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | ERP610W221MDRU |
Description | CAP CER 220PF 760VAC Y5T RADIAL |
Customer Reference | |
Detailed Description | 220 pF ±20% 760VAC Ceramic Capacitor Y5T Radial |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | ERP610W221MDRU Models |
Series | Mounting Type |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) | Package / Case Radial |
Part Status Obsolete | Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm) |
Capacitance | Height - Seated (Max) 0.433" (11.00mm) |
Tolerance ±20% | Lead Spacing 0.394" (10.00mm) |
Voltage - Rated | Lead Style Straight |
Temperature Coefficient | Base Product Number |
Operating Temperature -40°C ~ 125°C |