CKC33C103MWGACTU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
10000 pF ±20% 650V Ceramic Capacitor C0G, NP0 3640 (9110 Metric)
CKC33C103MWGACTU
DigiKey Part Number
399-CKC33C103MWGACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CKC33C103MWGACTU
Description
KC-LINK 3640 10NF 650VDC C0G
Manufacturer Standard Lead Time
27 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CKC33C103MWGACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension
0.366" L x 0.402" W (9.30mm x 10.20mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.087" (2.20mm)