CKC21X752GCGACAUTO
DigiKey Part Number
399-CKC21X752GCGACAUTOTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CKC21X752GCGACAUTO
Description
KC-LINK 2220 7.5NF 500VDC C0G
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
7500 pF ±2% 500V Ceramic Capacitor C0G, NP0 2220 (5750 Metric)
EDA/CAD Models
CKC21X752GCGACAUTO Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Mfr
Features
Low ESL, Soft Termination, High Voltage, High Temperature
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Part Status
Active
Package / Case
2220 (5750 Metric)
Tolerance
±2%
Size / Dimension
0.232" L x 0.197" W (5.90mm x 5.00mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)