CKC21X682FEGACTU is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
6800 pF ±1% 1200V (1.2kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 2220 (5750 Metric)
CKC21X682FEGACTU
DigiKey Part Number
399-CKC21X682FEGACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CKC21X682FEGACTU
Description
KC-LINK 2220 6.8NF 1200VDC C0G
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CKC21X682FEGACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension
0.232" L x 0.197" W (5.90mm x 5.00mm)
Tolerance
±1%
Thickness (Max)
0.106" (2.70mm)