CKC21X562FCGACAUTO
DigiKey Part Number
399-CKC21X562FCGACAUTOTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CKC21X562FCGACAUTO
Description
KC-LINK 2220 5.6NF 500VDC C0G
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
5600 pF ±1% 500V Ceramic Capacitor C0G, NP0 2220 (5750 Metric)
EDA/CAD Models
CKC21X562FCGACAUTO Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Series
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
±1%
Size / Dimension
0.232" L x 0.197" W (5.90mm x 5.00mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.087" (2.20mm)