CKC21X103GCGACTU is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
10000 pF ±2% 500V Ceramic Capacitor C0G, NP0 2220 (5750 Metric)
CKC21X103GCGACTU
DigiKey Part Number
399-CKC21X103GCGACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CKC21X103GCGACTU
Description
KC-LINK 2220 10NF 500VDC C0G
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CKC21X103GCGACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Mfr
Features
Low ESL, Soft Termination, High Voltage, High Temperature
Size / Dimension
0.232" L x 0.197" W (5.90mm x 5.00mm)
Tolerance
±2%
Thickness (Max)
0.087" (2.20mm)