CKC21C682FDGACAUTO
DigiKey Part Number
399-CKC21C682FDGACAUTOTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CKC21C682FDGACAUTO
Description
KC-LINK 2220 6.8NF 1000VDC C0G
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
6800 pF ±1% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 2220 (5750 Metric)
EDA/CAD Models
CKC21C682FDGACAUTO Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Mfr
Features
Low ESL, High Voltage, High Temperature
Series
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
±1%
Size / Dimension
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.106" (2.70mm)