CKC21C663KDGLCAUTO
DigiKey Part Number
399-CKC21C663KDGLCAUTOTR-ND - Tape & Reel (TR)
399-CKC21C663KDGLCAUTOCT-ND - Cut Tape (CT)
399-CKC21C663KDGLCAUTODKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CKC21C663KDGLCAUTO
Description
CAP CER 0.066UF 1KV C0G/NP0 2220
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.066 µF ±10% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 2220 (5750 Metric)
EDA/CAD Models
CKC21C663KDGLCAUTO Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Series
Features
Low ESL, High Voltage, High Temperature
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
±10%
Package / Case
2220 (5750 Metric)
Voltage - Rated
Size / Dimension
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)