CKC21C622GCGACTU is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
6200 pF ±2% 500V Ceramic Capacitor C0G, NP0 2220 (5750 Metric)
CKC21C622GCGACTU
DigiKey Part Number
399-CKC21C622GCGACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CKC21C622GCGACTU
Description
KC-LINK 2220 6.2NF 500VDC C0G
Manufacturer Standard Lead Time
28 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CKC21C622GCGACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Mfr
Features
Low ESL, High Voltage, High Temperature
Size / Dimension
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Tolerance
±2%
Thickness (Max)
0.106" (2.70mm)