CKC21C512GEGACTU is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
5100 pF ±2% 1200V (1.2kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 2220 (5750 Metric)
CKC21C512GEGACTU
DigiKey Part Number
399-CKC21C512GEGACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CKC21C512GEGACTU
Description
KC-LINK 2220 5.1NF 1200VDC C0G
Manufacturer Standard Lead Time
28 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CKC21C512GEGACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Mfr
Features
Low ESL, High Voltage, High Temperature
Size / Dimension
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Tolerance
±2%
Thickness (Max)
0.087" (2.20mm)