CKC21C183JDGAC7210 is available for purchase but is not normally stocked.
KEMET
In Stock: 194
Datasheet
0.018 µF ±5% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 2220 (5750 Metric)
CKC21C183JDGAC7210
DigiKey Part Number
399-CKC21C183JDGAC7210TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CKC21C183JDGAC7210
Description
KC-LINK 2220 18NF 1000VDC C0G
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CKC21C183JDGAC7210 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Mfr
Features
Low ESL, High Voltage, High Temperature
Size / Dimension
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.061" (1.55mm)