CKC18X912GDGACTU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
9100 pF ±2% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 1812 (4532 Metric)
CKC18X912GDGACTU
DigiKey Part Number
399-CKC18X912GDGACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CKC18X912GDGACTU
Description
KC-LINK 1812 9.1NF 1000VDC C0G
Detailed Description
EDA/CAD Models
CKC18X912GDGACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance
±2%
Thickness (Max)
0.087" (2.20mm)