CKC18C303KDGLCAUTO
DigiKey Part Number
399-CKC18C303KDGLCAUTOTR-ND - Tape & Reel (TR)
399-CKC18C303KDGLCAUTOCT-ND - Cut Tape (CT)
399-CKC18C303KDGLCAUTODKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CKC18C303KDGLCAUTO
Description
CAP CER 0.03UF 1KV C0G/NP0 1812
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.03 µF ±10% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 1812 (4532 Metric)
EDA/CAD Models
CKC18C303KDGLCAUTO Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Series
Features
Low ESL, High Voltage, High Temperature
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
±10%
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Voltage - Rated
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)