CDR32BP102BFUS7185
DigiKey Part Number
1001-2419-2-ND - Tape & Reel (TR)
1001-2419-1-ND - Cut Tape (CT)
1001-2419-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CDR32BP102BFUS7185
Description
CAP CER 1000PF 100V BP 1206
Manufacturer Standard Lead Time
39 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1000 pF ±1% 100V Ceramic Capacitor BP 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
CDR32BP102BFUS7185 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Failure Rate
S (0.001%)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±1%
Thickness (Max)
0.051" (1.30mm)