CDR31BP101BKUR is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
Vishay Vitramon
100 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor BP 0805 (2012 Metric)
CDR31BP101BKUR
DigiKey Part Number
CDR31BP101BKUR-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CDR31BP101BKUR
Description
CAP CER 100PF 100V 10% BP 0805
Manufacturer Standard Lead Time
38 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CDR31BP101BKUR Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Applications
Series
Failure Rate
R (0.01%)
Packaging
Bulk
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.051" (1.30mm)