CBR08C150GAGAC is available for purchase but is not normally stocked.
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Murata Electronics
In Stock: 3.931
Datasheet
Similar
Johanson Technology Inc.
15 pF ±2% 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
CBR08C150GAGAC
DigiKey Part Number
CBR08C150GAGAC-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CBR08C150GAGAC
Description
CAP CER 15PF 250V C0G/NP0 0805
Detailed Description
EDA/CAD Models
CBR08C150GAGAC Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±2%
Thickness (Max)
0.037" (0.95mm)