CBR06C820F5GAC
DigiKey Part Number
399-16259-2-ND - Tape & Reel (TR)
399-16259-1-ND - Cut Tape (CT)
399-16259-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CBR06C820F5GAC
Description
CAP CER 82PF 50V C0G/NP0 0603
Detailed Description
82 pF ±1% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
CBR06C820F5GAC Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±1%
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)