CBR06C470F1GAC is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KEMET
In Stock: 6.524
Datasheet
Upgrade
Johanson Technology Inc.
In Stock: 3.978
Datasheet
Parametric Equivalent
Walsin Technology Corporation
47 pF ±1% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
CBR06C470F1GAC
DigiKey Part Number
CBR06C470F1GAC-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CBR06C470F1GAC
Description
CAP CER 47PF 100V C0G/NP0 0603
Detailed Description
EDA/CAD Models
CBR06C470F1GAC Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±1%
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)