CBR04C120G5GAC is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
KEMET
In Stock: 50.382
Datasheet
Direct
Murata Electronics
Direct
Johanson Technology Inc.
KYOCERA AVX
KYOCERA AVX
Johanson Technology Inc.
Parametric Equivalent
Walsin Technology Corporation
Parametric Equivalent
Walsin Technology Corporation
12 pF ±2% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric)
CBR04C120G5GAC
DigiKey Part Number
CBR04C120G5GAC-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CBR04C120G5GAC
Description
CAP CER 12PF 50V C0G/NP0 0402
Detailed Description
EDA/CAD Models
CBR04C120G5GAC Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±2%
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)