CA064X103M3RACTU
DigiKey Part Number
399-CA064X103M3RACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CA064X103M3RACTU
Description
CAP CER ARRAY
Customer Reference
Detailed Description
10000pF Isolated Capacitor 4 Array 25 V X7R 1206 (3216 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CA064X103M3RACTU Models
Category
Circuit Type
Isolated
Manufacturer
KEMET
Temperature Coefficient
X7R
Packaging
Tape & Reel (TR)
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Obsolete
Mounting Type
Surface Mount
Capacitance
10000pF
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Tolerance
±20%
Supplier Device Package
0612 (1632 Metric)
Voltage - Rated
25 V
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Dielectric Material
Ceramic
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)