C927U152MYWDBAWL35 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Datasheet
Parametric Equivalent
Datasheet
1500 pF ±20% 400VAC Ceramic Capacitor Y5U (E) Radial, Disc
C927U152MYWDBAWL35
DigiKey Part Number
399-C927U152MYWDBAWL35-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C927U152MYWDBAWL35
Description
CAP CER DISC SAFETY
Detailed Description
EDA/CAD Models
C927U152MYWDBAWL35 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.354" Dia (9.00mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.512" (13.00mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)