C911U620JVSDBAWL40 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
62 pF ±5% 400VAC Ceramic Capacitor SL Radial, Disc
C911U620JVSDBAWL40
DigiKey Part Number
399-C911U620JVSDBAWL40-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C911U620JVSDBAWL40
Description
CAP CER DISC SAFETY
Detailed Description
EDA/CAD Models
C911U620JVSDBAWL40 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
X1, Y1
Packaging
Tape & Box (TB)
Size / Dimension
0.315" Dia (8.00mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)