C911U510JVSDBAWL40 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
51 pF ±5% 400VAC Ceramic Capacitor SL Radial, Disc
Finding the Most Accurate Capacitance Measurement
C911U510JVSDBAWL40
DigiKey Part Number
C911U510JVSDBAWL40-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C911U510JVSDBAWL40
Description
CAP CER 51PF 400VAC SL RADIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
C911U510JVSDBAWL40 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.315" Dia (8.00mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)