C901U331KZYDAAWL50 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
330 pF ±10% 440VAC Ceramic Capacitor Y5P (B) Radial, Disc
C901U331KZYDAAWL50
DigiKey Part Number
399-C901U331KZYDAAWL50-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C901U331KZYDAAWL50
Description
CAP CER DISC SAFETY
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C901U331KZYDAAWL50 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Mounting Type
Part Status
Active
Size / Dimension
0.276" Dia (7.00mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)