C4GSHUD5100AA3J is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
10 µF Film Capacitor 330V 600V Polypropylene (PP), Metallized Axial
C4GSHUD5100AA3J
DigiKey Part Number
399-C4GSHUD5100AA3J-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C4GSHUD5100AA3J
Description
CAP FILM METAL AXL POLYPROP
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
C4GSHUD5100AA3J Models
Category
Dielectric Material
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
5.3 mOhms
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Box
Mounting Type
Through Hole
Part Status
Active
Package / Case
Capacitance
Size / Dimension
1.358" Dia x 2.283" L (34.50mm x 58.00mm)
Tolerance
±5%
Termination
PC Pins
Voltage Rating - AC
330V
Applications
High Frequency, Switching
Voltage Rating - DC
600V